ЧОМУ ІРЖАВІЄ НЕРЖАВІЮЧА СТАЛЬ

Часто від замовників можна почути побажання, щоб для виготовлення виробів з нержавійки використовувалася сталь, яка «не буде іржавіти» і «не китайська». Але що насправді впливає на схильність нержавіючої сталі до корозії?

Існують дві основні причини:

  • Умови експлуатації в агресивному середовищі;
  • Дефекти матеріалу.

Причина 1: Умови експлуатації

Не кожен вид нержавіючої сталі призначений для роботи в агресивних середовищах. Наприклад, у харчовій промисловості часто використовують миючі засоби, що містять хлор. Якщо в таких умовах використовувати сталь AISI 304, вона може піддатися корозії та стати непридатною для використання. Для таких агресивних середовищ краще використовувати більш стійку сталь, таку як AISI 316 або дуплексні види сталі, наприклад Ferralium SD40, SAF 2205 або Zeron 100.

Також у морській воді потрібна підвищена корозійна стійкість, якої не забезпечують звичайні марки нержавіючої сталі.

Причина 2: Дефекти матеріалу

Більш поширена причина появи іржі — це механічні пошкодження або вплив високої температури (наприклад, під час зварювання). Це викликає так звану точкову корозію, яка може розпочатися в місцях із механічними пошкодженнями або внаслідок присутності домішок, таких як сірка.

Крім того, гладкість поверхні сталі має важливе значення. Гладка поверхня менше піддається точковій корозії, ніж шорстка. Це означає, що шорстка поверхня AISI 316 може бути менш стійкою до корозії, ніж полірована поверхня AISI 304.

Сліди іржі від зварювання

Сліди іржі можуть з’явитися в місцях зварювання через термічний вплив. За високих температур вигоряють легуючі елементи, насамперед хром. У таких місцях утворюються "сліди побіжності", які створюють зону ризику для корозії, оскільки оксидна плівка руйнується. Хоча корозія може залишитися тільки на поверхні, такі ділянки виглядають неестетично та можуть потребувати обробки.

Обробка зварних швів

Для запобігання корозії зварні шви обробляються спеціальними емульсіями або травильними пастами. Ці матеріали допомагають очистити поверхню від оксидів заліза (окалини). Після травлення, яке часто включає використання небезпечних хімікатів, таких як плавикова кислота, обов'язково проводиться операція пасивації — відновлення захисного шару на поверхні металу. Для пасивації можуть використовуватися азотна або лимонна кислоти.

Електрохімічна пасивація

Сучасні методи включають електрохімічну пасивацію, яка проводиться без використання шкідливих продуктів травлення. Такий метод дозволяє ефективно очищати та пасивувати нержавіючу сталь, що особливо важливо для якісних виробів, таких як елементи інтер'єру та дзеркальна нержавійка для елітних магазинів і ресторанів.

У компанії "МЕТАЛТЕХ" використовується обладнання фірми Surfox, що дозволяє значно підвищити продуктивність та якість обробки нержавіючої сталі.


Для замовлення та більш детальної інформації звертайтеся по номеру +380977853428 або пишіть на електронну адресу zakupivlya@metalltech.com.ua