АРГОННЕ ЗВАРЮВАННЯ

У процесі виготовлення металевих виробів спеціалістами компанії "МЕТАЛТЕХ" застосовується аргоно-дугове зварювання. В основному цей вид робіт використовується при зварюванні алюмінію та нержавіючої сталі. Роботи виготовляють зварювальники 5-6 розряду на професійному обладнанні провідних світових виробників (MERKLE, DALEX, EWM). На нашому виробництві ми здійснюємо як аргоно-дугове зварювання (TIG), так і напівавтоматичне зварювання (MIG, MAG).

Технологічний процес зварювання металів електричною дугою в середовищі захисного газу з використанням електрода, що не плавиться.

Аргонодугове зварювання.

Даний вид зварювання може здійснюватися електродом, що не плавиться, який зазвичай виготовляється з вольфраму. Аргон, перебуваючи у зоні горіння зварювальної дуги, майже входить у реакцію з розплавленим металом. Аргон важчий за повітря на 38%, завдяки цьому він витісняє атмосферні гази із зони горіння дуги і забезпечує досить надійну ізоляцію зварювальної ванни від впливу атмосфери.

Зварювальна дуга горить між вольфрамовим електродом та поверхнею металу, який підлягає зварюванню. Через сопло пальника, в якому розташований електрод, що не плавиться, проходить струмінь інертного газу. Присадковий матеріал у вигляді дроту подається окремо та в електричних ланцюгах зварювання не задіяний.

При використанні електроду, що не плавиться, немає можливості запалити дугу методом короткого торкання електрода і виробу. Це пояснюється високим потенціалом іонізації аргону, хімічною характеристикою елемента, що є величиною енергії, яка необхідна для видалення електрона з атома.

Тому для створення та підтримки зварювальної дуги використовується спеціальний прилад, він називається осцилятором. Його підключають паралельно до джерела живлення дуги.

Осцилятор створює на електроді високовольтні імпульси, за допомогою яких відбувається іонізація повітря у проміжку між електродом та виробом, що сприяє легкій появі дуги. Якщо процес зварювання йде при використанні змінного струму, осцилятор після появи дуги працює в режимі стабілізатора, подає високовольтні імпульси на електрод в моменти зміни полярності, щоб скоротити деіонізацію в дуговому проміжку і зробити дугу більш стійкою.При веденні процесу зварювання на постійному струмі тепловиділення на катоді та аноді по-різному. При величині зварювального струму до 300 ампер, 70% теплоти виділяє анод та 30% виділяє катод. Щоб досягти хорошого проплавлення та скоротити нагрівання електрода використовується пряма полярність. Зварювальний струм прямої полярності використовується для всіх видів металів, крім алюмінію, який зварюють із використанням змінного струму, що дозволяє руйнувати окисну плівку.

Для скорочення пористості металу зварного шва використовують суміш аргону з 3...5% кисню. Кисень активно реагує зі шкідливими домішками, сприяє їхньому вигорянню або створенню сполук, що спливають до поверхні зварювальної ванни. Завдяки цьому знижується пористість.

Метод зварювання металів з використанням вольфрамового електрода, що не плавиться, найчастіше застосовується для зварювання кольорових металів і легованих сталей. При невеликій товщині металу, що зварюється, аргонодугову зварювання можна проводити без присадочних матеріалів.

Також до позитивних якостей методу можна додати високі показники якості зварних швів, можливість підтримки потрібної глибини проплавлення, що особливо важливо для зварювання металу малої товщини. Зварювання з використанням електрода, що не плавиться - це основний спосіб з'єднання алюмінієвих сплавів і титану.


Для замовлення та більш детальної інформації звертайтеся по номеру +380977853428 або пишіть на електронну адресу zakupivlya@metalltech.com.ua